30 Temmuz 2013 Salı

GEÇMEYEN ZAMAN MI OLURMUŞ?

   Sınav bitti, sonuçlar açıklandı, tercihler yapıldı ‘oh be rahatım artık!’ derken kötü haber geldi. Cenaze için apar topar köye geldik. Cenaze kaldırıldı gelenler gidenler gün geçtikçe azaldı. Kaldık biz bize. Cenazenin yanı sıra küçük mutluluklarımızda yok değil. Aileye yeni bebek geldi. O mis bebek kokusuna doyum olmuyor. Bebek uyurken bile dayanamayıp şap şup öpüyoruz. Çocuk gık dese kucağımıza alıyoruz. Herkes fırsat kolluyor bebeği kucaklamak mıncıklamak için. Evdeki hüznü aldı götürdü çok şükür.
      Bizde köye demir attık burada kalıyoruz bayadır. Kuzenciğim sağ olsun öyle güzel bakıyor ki bize. Yemek yemezsek boklu kürekle kovalamak için hazırda duruyor. Kuzenciğim baya güldürüyor bizi. Çatlağın teki olduğu için car car konuşup pata küte girişiyor bize. Bizde raporlu deli diye ses etmiyoruz. Beni de yaz diyip duruyordu bu yazıyı okuyunca gene boklu küreği alır eline. Abur cubur alıp getiriyor bize. Bol bol nam nam yapıyoruz. Kilo aldık heralde ki pantolonumu giymeye kalktığımda içine zor girdim. Biz burada sıkıldık diye alışverişe götürdü bizi tıpır tıpır gezdik çarşıda aldık cici bicilerimizi. Evde halama gösterdiğimde ‘ay yakası açıkmış yav’ diyerekten bakıp geçti. Burada yapacak hiç bişey olmadığı için sıkıntıdan çatlıyoruz. Uyu uyu şiştik otur otur sıkıldık. Burada geçmeyen zaman yapmışlar onu fark ettim. Yatıyorum geçmez gezerim geçmez…..

     Sıkıntıdan çatlarken birde tercih sonuçlarını açıklamasınlar mı? İstediğim yer tutmuş sevinçten ne yapacağımı şaşırdım. Boklu kürekle dans etmeye kadar götürdü bu sevinç beni. Bok kokusuna ayıldım diyebilirim. Babam gelip içine turp sıkana kadar.  Yok  o bölümü okuyupta diplomalı işsizler ordusuna mı katılacakmışım da mışım yani. O hep 4yıllık kazan sana şunu bunu onu alıcam derdi. İş ciddiye binince kıvırmak için çamura yatıyor da yemezler paşam. Yok öyle bir dünya ;) 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Söyle Söyle İçinde Kalmasın