19 Ekim 2015 Pazartesi

Temizliğe Kafa Atan Bunalım..

Bunalımdaki Myna temizlik yaptı. Pazar günü misafir gelecek olmasa gene elimi sürmem. Bunalımdayım! Annem desen hasta bişey yapamıyor. Kardeşlerim okul dershane falan filan yırtıyorlar. İşler Mynanın elini öpükler. Yapmıyorum dedim  u zamana kadar direndim ama yok içim daraldı artık hemde misafir gelecek diye evin altında olan üstünü yerine koydum.
Dip bucak süpürdüm. Lanet örümceklerle kavga ettim. Halıları dövdürdüm vs. tam iş bitti az oturayım sonra cam silerim derken annem gel şu halıyı değiştirelim diğerini serelim demez mi? Ben zaten iş yaparken çenem düşüyor söylenmekten insanları kaçırıyorum. Gene başladım yapmıyorum lan bir gün babamla yapın edin falan. Sonra baktım bizim iki numara halıyı almış hadi beraber yapalım diyor. Ulan ya! Diyerek gittim bir baktım en son kanepeleri itiyorum kakıyorum falan tek başımayım. Allah’ım neden? Diye konuşmaya başladım. Halıyı da kanepenin altına soktuktan sonra gittim cam silmeye. İş güç biti derken annem elinde bez şurayı da siliver diyor.

Gözlerimden lav fışkırdı lav! Yaparım falan dedim ama yattım. Yazdan beri çok hareket etmediğim için bünye cortlayacak sandım. Babamın evde olmayışını fırsat bilip dizi izlerken zil çaldı hastıroloji derken kapı açıldı. Bizim siteden bir oğlan çocuğu. Neymiş kapıda kalmış annesi bir yere gitmiş bizde dursunmuş. Baba! Sen bize sokakta her bulduğun şeyi eve getirme derken sen ne yaptın? Çocuk geçti içeri bak asıl olay bundan sonra..
Canı sıkılıyor verdim telefonumu al oyna len dedim. Atmaca gibi atladı telefona. Sonra bir ara burnunu çekiyor annem mendil verdi al sil oğlum dedi tamam dedi ama o mendil pek kullanılmadı. Annen nereye gitti biliyor musun dedik düğüne dedi. Lan ebeveyn olmak için cidden ehliyet vermeleri lazım insanlara! Düğüne giderken çocuk sokakta bırakılır mı? Nasıl bir mantıktır bu? Ki bu çocuk zekasal problemli zeka yaşı iki yıl kadar geriden geliyor ne dayaklar yedi ne doktorlara götürüldü. Böyle bir çocuğu sokakta bırak git akıl var mı bilemedim.

Akşam on buçuk gibi telefon geldi annesi gelmiş. Söyledik tamam dedi ama telefonla hala oynuyor. Hatta bu oyunu beğendim indireyim mi diyor. De ge tordan demediysem hanımefendiliğimden değil gayet yorgunluğumdan.. sonra babam baktı gitmiyo oğlum annen bekliyor hadi dedi. Hey gidi dedim ya. Böyle mal insanların sürü sepet çocuğu olur nice bilinçli insanlar çocuğum olsun diye ağaca çıkıyor.
Nefret Siyahla konuştuktan sonra arada bakışlarını yakalıyorum. Sanki yanıma gelmek istiyorda evcil köpekbalığımdan korkuyor gibi. Geleni yemiyorum da neyin korkusu bu acaba? Onun o bakışları nedense canımı acıtıyor. İçten içe dram yazıyorum. Biz çok iyi kankaydık ama sonra o benim manitamla beni boynuzladı. Ben ondan uzaklaştım sonra benim eski manita bunu da boynuzladı bu da beni kaybettiğine yanıyor gibi. Çok tutar yaz bunun senaryosunu telif hakkı da istemiyorum bak valla.

Tatilsizlik bende bunalım etkisi yaptı. Nasıl kurtulurum bilmiyorum çok mutsuzum lan. Her şeyim var çok mutsuzum. Sakın Allahtan kork imansız deme bana! Bende biliyorum ama içten içe mutsuzum. Keşke hep çocuk kalsaydık. Tek derdimiz oyuncağımızı paylaşmamak olsaydı.. hadi ben okula gider sabahlara kadar ders işkencesine öpüldün okuyucu…

                                                                                              Myna..

14 yorum:

 1. dün akşam ben de mutsuzluğumun sebebini çokça düşündüm.

  fakat bir türlü bulamadım. sanırım zamanın birinde mutsuzluk iksirinden içmiş bulunduk, bu günlerde ceremesini çekiyoruz.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Okuyorum herkes aynı şeyleri söylüyor mutsuzum bunaldım tükendim.. Sanırım mevsimsel birşey grip gibi :)

   Sil
 2. Merhaba bloğunu yeni keşfettim,takipdeyim, bende beklerim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Pcye geçtiğimde mutlaka uğrayacağım

   Sil
 3. Merhaba blogunu yeni keşfettim Myna asdfgh :))
  Temizlik önemli. Annemin bi lafı var yaptığın banaysa öğrendiğin kendine :)
  Herkesin tuttuğu kendine gibi bişi oldu bu da :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bir an aaaaaa dedim :))
   Babam ona benzer lafları okul kazanmam için diyor. Verdiğin sözleri tut dediğimde kazandın da ben mi faydalancam diyo. Ebeveynler hep aynı model demek ki :)

   Sil
 4. ya komşunun bir kısı var bazen geliyor tüm ojelerimi karıştırıyor saatlerce gitmiyor. Sıkılınca ondan Uyuz gelecek şimdi diyorum kaçıyor. Korkuyor da uyuzda :D demem o ki çocukların korktukları ve zayıf yönlerini bul ve kullanmaktan çekinme.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bazen gerçekten hak ediyorlar. Malesef ben çocuklara kıyımsızım beni çok sinir etmesi lazım ki hötleyebileyim. Kız kardeşim sert durduğu için ondan tırsıyorlar şansa o da o gün uyuyordu :( kısmetsiz myna

   Sil
 5. şimdi iyisin ama de miiii :)

  YanıtlaSil
 6. Yanıtlar
  1. Hiii bunu söyleyen ilk insansınız :D

   Sil
 7. Hepimiz bu mutsuzluk evresini yaşıyoruz bendede olur.
  sonra kendimi akışına bırakıyorum. Canım bir şey istemiyorsa yapmıyorum istiyorsa yapıyorum. Yavaş yavaş geçmeye başlıyor.
  hem etrafında her şeyin olumlu ve normal gitmesi insanın mutlu olmasına sebep değil

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet herşey yolunda olunca daha çok mutsuz oluyorum hedefim kalmıyor
   Tavsiyen için teşekkür ederim :)

   Sil

Söyle Söyle İçinde Kalmasın