28 Haziran 2015 Pazar

Durum Güncelleme

Anlatacak o kadar çok şey birikti ki sormayın hemen anlatıyorum. En komik olan şeyse son yazımda sık sık buralarda olacağım diyip sırra kadem basmam herhalde. Telefonumdan arada girip okudum ama yorum bırakamadım.
İlk olarak telefon aldım ve %10 denen illete girdim. İkinci olarak nisan ayında babam araba aldı. Benim babam TOYOTA gibi adam! Okulda çalışmaya başladım. Dönercide Gömlek gelemediği zaman yerine bakıyordum derken kadrolu oldum. Oradaki ortam acayip komik. Bir abi var hatta aynı köyden çıktık! Onun adı Deli olsun. Gerçekten deli yani herkesle uğraşıyor. Patron onunla kavga ediyor. Hatta bu deli bizden imza topladı. Neymiş efendim patron onu işten atarsa bizde işi bırakacağız diye. Döner kağıdına yazdı patron kağıda bakıp yırttı. Bir ustamız var iyi adam ama fazla samimiyet yersiz ve hadsiz şakalar doğuruyor o yüzden mesafe iyidir. Ustanın yeğeni var usta çırağı benim kardeşimle yaşıt. Onunla biraz gırgır yapıyorduk ondan yemek isteyince sağ olsun bol kepçe koyardı. Üç oğlan garson vardı ikisi besyolu. Biri baya bakınca salyanın akacağı bir tip. Öteki ise ilk gün ite kaka davrandı ikinci gün can ciğer çok çözemedim. Son garson birinci sınıf ama boylu poslu o da güzel çocuk. Harala gürele hareket ediyor bir gün beni ezecek diye ödüm kopuyordu. O hariç herkes ezdi beni çok ilginç. Zaten şenliklerden önce iki besyolu işi bıraktı. Bir ara birinci sınıf olan adı Dalyan olsun o da kayboldu gitti. Şenliklerde anam ölüyordum. Bir saniye durmak yok dön dur pervane gibi. Zaten kocaman döner takmışlardı o gün,  gördüğüm zaman işkillenmeliydim. İşten çık ölmüş bir halde derse git dersten sonra az eylentide durayım derken öldüm. Zakkum vardı ilk gün. Konser alanından çıkmaya çalışırken bir kızı dürttüm yol versin diye şansıma tüküreyim o da Nefret çıktı. Neyse ikinci gün Mustafa Ceceli vardı o da bir şarkı söyledi sonra apar topar kaçtı zaten iki dakika içinde de fırtına koptu. Allahtan yanımda arkadaş vardı da o kalabalıkta ezilip ölmedim. Mayıs 16 dedin mi ben arabayla okula ilk finalime gittim. Artık trafiğe de çıkabilirim.
İşte Benim Kızım 
 Trafik bir canavar daha kazandı. Kamyonlar bile beni solluyor sinirden direksiyonu kemireceğim neredeyse. sonra okul bitti iş bitti derken Bizim Gömlek direksiyon sınavı için bir hafta daha sakaryada kalması gerekti ve ortada kaldı. Gel bizde kal dedim. Bir hafta güldük eğlendik. Sınav günü bizde Sakaryada gezmeye gidecektik zaten yolda yanlış yola sapınca sınava 8 dakika geç kaldık. Ama yolda Gömlek ağlıyor ben yanlış yola döndürene avazım çıktığı kadar bağırıyorum, gaza basıyorum. O gün kaza yapmadıysam ben iyi şoför olmuşum yani. Kızın son hakkıydı almadılar sınava pislikler kız ağlıyor ben ağlıyorum deli oldum. Sonra polis patronum da konuştu yok adamlar nuh diyor başka bişey demiyorlar. PİSLİKLER! Sonra öğrendik ki rapor alırsak hakkı yanmıyor. Akşam koştur koştur rapor aldık polis patroncum sağ olsun. Geçen pazartesi verdik raporu oradan da Gömlek’i terminalden gönderdim. O gün sınava giren herkes kalmış kimse geçememiş. Şimdi Gömlek’in ramazan boyunca pratik yapma şansı oldu. Hakkında hayırlısı. O gün için kahroldum. Neyse bütün arkadaşlarım patır patır evleniyor depresyona girmeye meyliyim. Bunalımdayım dostlar.

4 yorum:

 1. Arabana sevindim :D Sonunda kavuştun :D
  Ne gireceksin depresyona ya. Sorun sende değil ki erken evlenen onlarda :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çooook teşekkür ederim :))) Sonunda :)))
   Ya ne bilim onlara bakınca bişeyleri kaçırıyormuşum gibi hissettim

   Sil
 2. Sonbahar gelsede depresyona girsek, araba hayırlı olsun =) bende elimdekini satarsam bakalım giricez birşeylere.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İnsanın canı istiyor arada bi depresyona girip iki bunalım atayım diye :) teşekkürler , işi büyütmek derdindesin sanırım hayırlı olsun :)

   Sil

Söyle Söyle İçinde Kalmasın